Ważne informacje w sprawie płatności w Irlandii

Mieszkańcy Irlandii mogą spodziewać się istotnych zmian w systemie bankowym oraz w harmonogramie wypłat świadczeń.

W związku ze zbliżającym się Dniem Św. Patryka, mieszkańcy Irlandii mogą spodziewać się istotnych zmian w systemie bankowym oraz w harmonogramie wypłat świadczeń sojclanych.

Dzień Św. Patryka w Irlandii

AIB, jedna z wiodących irlandzkich instytucji finansowych, ostrzega o zaplanowanym przestoju w systemie płatności SEPA, od 15 do 17 marca czyli w długi weekend z okazji Dnia Św. Patryka.

Oznacza to potencjalne opóźnienia w transakcjach międzybankowych w całej Europie. Klienci AIB, którzy planują dokonywać płatności w euro do innych banków w tym okresie, mogą doświadczyć opóźnień do dnia 18 marca. Aby uniknąć niedogodności, zaleca się realizację płatności przed 14 marca.

Klienci banku powinni uwzględnić zapowiadane zmiany w swoich planach finansowych, by uniknąć potencjalnych niedogodności.

Świadczenia socjalne w Irlandii

Odbiorcy świadczeń socjalnych również muszą przygotować się na zmiany. Standardowe daty wypłat ulegną modyfikacji, by dostosować się do dnia wolnego, który wypada w poniedziałek, 18 marca.

Wiele płatności zostanie przyspieszonych, by trafić na konta już w piątek, 15 marca, lub w sobotę, 16 marca. Ta zmiana nie dotyczy wypłat świadczenia Child Benefit, realizowanego w pierwszy wtorek miesiąca.

Święta wielkanocne

Podobne dostosowania harmonogramu wypłat świadczeń socjalnych w Irlandii mogą nastąpić w związku z nadchodzącymi świętami wielkanocnymi.

Oczekuje się, że szczegółowe informacje zostaną udostępnione przez odpowiednie departamenty już w nadchodzących tygodniach.