Ważne zmiany dla podróżujących z Irlandii - podano datę

Istotna zmiana przepisów dotyczących podróżowania została zapowiedziana niedawno przez Komisję Europejską.

Przedstawiciele Komisji Europejskiej poinformowali o ważnych zmianach dotyczących podróżowania, które będą dotyczyły także pasażerów w Irlandii.

Podróżowanie

Już niedługo linie lotnicze będą mogły udostępniać pasażerom podróżującym w obrębie Unii Europejskiej sieć 5G.

Linie będą mogły korzystać ze specjalnej stacji bazowej (pikokomórki), dzięki czemu pasażerowie nie będą musieli włączać trybu samolotowego w swoich smartfonach.

Poinformowano, że dzięki 5G, która wykorzystuje inny zakres częstotliwości niż ten stosowany w lotnictwie, znikną obawy o zakłócenia w komunikacji lotniczej.

Możliwe będzie więc swobodne wykonywanie połączeń, wysyłanie wiadomości SMS oraz korzystanie z internetu, jak zapewniła Komisja Europejska.

W oświadczeniu poinformowano, że Komisja Europejska chce, aby technologia 5G w samolotach została wdrożona jak najszybciej i wyznaczyła termin na 30 czerwca 2023 r.

Odwołane loty

Tymczasem pasażerowie na największych lotniskach w Irlandii zmagają się z licznymi opóźnieniami samolotów z powodu panujących warunków atmosferycznych.

Marznąca mgła, oblodzenia i niskie temperatury stały się też powodem odwołania wielu lotów. Pasażerom zaleca się kontakt z przewoźnikiem w sprawie szczegółów lotu przed podróżą na lotnisko.