Ważne zmiany w płatnościach świadczeń socjalnych w Irlandii

Potwierdzono zmiany w harmonogramie wypłat świadczeń socjalnych w Irlandii w okresie świątecznym.

Osoby pobierające świadczenia socjalne w Irlandii powinny zapoznać się z terminami wypłat w okresie świąt Bożego Narodzenia. Rząd potwierdził harmonogram wypłat świadczeń socjalnych w Irlandii w okresie świąteczno-noworocznym.

Świadczenia socjalne w Irlandii

Departament Ochrony Społecznej poinformował na swojej stronie internetowej, że osoby otrzymujące tygodniowe świadczenia społeczne powinny zapoznać się ze zmianą tych terminów.

Dotyczy to płatności dokonywanych w urzędach pocztowych, przez czeki lub bezpośrednio na konto bankowe.

W przypadku płatności z 18, 19, 20, 21, 22 grudnia terminy pozostaną bez zmian. Natomiast płatności z 23, 24, 25 grudnia zostaną dokonane już 22 grudnia. Płatności z Nowego Roku będą realizowane 29 grudnia.

Departament zaapelował również do osób ubiegających się o zasiłek chorobowy (Illness Benefit), aby kontynuować przesyłanie „Świadectwa niezdolności do pracy” w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Obowiązujące normalnie terminy płatności za tydzień kończący się 2 i 3 stycznia zostaną wznowione we wtorek, 2 stycznia 2024 roku, jak poinformowano.

Zasiłek chorobowy (Sick Leave) w Irlandii

Poinformowano też, że wszystkie biura działów, w tym Centra Intreo będą nieczynne w poniedziałek 25, wtorek 26 grudnia 2023 r. i w poniedziałek 1 stycznia 2024 r.

Przypomina się również, iż od 1 stycznia zaczną obowiązywać nowe przepisy w ramach ustawy Sick Leave Bill 2022.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią płatny zasiłek chorobowy (Sick Leave) zostanie zwiększony z trzech do pięciu dni, co stanowi część programu wprowadzonego na początku tego roku.

Więcej: gov.ie