Minister Finansów zapowiada ważne zmiany dla osób pobierających zasiłek Covid-19 Pandemic Unemployment Payment w Irlandii.

Minister Finansów Pascal Donohoe poinformował, że rząd zamierza wprowadzić zmiany dotyczące płatności zasiłku Covid-19 Pandemic Unemployment Payment w Irlandii.

Na początku miesiąca Taoiseach Leo Varadkar potwierdził, że wypłata zasiłku będzie przedłużona:

Więcej: Wypłata zasiłku €350 Covid-19 przedłużona – Informacja Premiera Irlandii

Osoby pobierające to świadczenie zostały zapewnione, że wypłata zasiłku Covid-19 zostanie przedłużona i nie zakończy się 8 czerwca. Tymczasem Sunday Independent informuje, że w piątek 29/05/2020 rząd ogłosi swoje plany dotyczące zmian w obrębie płatności tego zasiłku.

Z opublikowanych informacji wynika, że po 08/06/2020 osoby na świadczeniu Covid-19 Pandemic Unemployment Payment prawdopodobnie otrzymywać będą zasiłek w wysokości swoich średnich dochodów z okresu przed pandemią.

Ma to uchronić system pomocy socjalnej przed wykorzystywaniem, aby świadczeniobiorcy nie odmawiali powrotu do pracy czy poszukiwania zatrudnienia.

Obecnie tygodniowy zasiłek Covid-19 w wysokości €350 otrzymuje prawie 585.000 osób w Irlandii, co kosztuje budżet państwa €200 milionów tygodniowo.