Ważne zmiany zasad dla pasażerów lotniska w Irlandii

Realizacja nowego planu ma znacznie usprawnić proces kontroli na popularnym lotnisku w Irlandii.

Lotnisko w Dublinie wprowadzi ważne zmiany, które już niedługo usprawnią proces kontroli bagażu pasażerów.

Lotnisko w Dublinie

Kierownictwo lotniska (DAA) poinformowało, że do połowy czerwca w dwóch terminalach zostanie zainstalowanych pięć nowych skanerów.

Dzięki technologii C3 pasażerowie nie będą musieli już usuwać płynów ani laptopów z bagażu podręcznego, co skróci czas oczekiwania na kontrolę bezpieczeństwa.

Skanery umożliwią pracownikom lotniska natychmiastowe dokładne sprawdzenie zawartości bagaży, co znacznie przyspieszy cały proces.

Docelowo na obu terminalach Dublin Airport zainstalowanych będzie 30 takich skanerów. Jednak wcześniej prowadzone będą prace, dzięki którym wzmocniona zostanie podłoga Terminalu 1.

Kontrola bezpieczeństwa

Uruchomienie nowej technologii powinno nastąpić w Terminalu 2 do końca pierwszego kwartału przyszłego roku, podczas gdy szczegółowe planowanie dotyczące Terminalu 1 jest jeszcze w toku.

Rzecznik DAA poinformował, że niektórzy pasażerowie są już kierowani przez nowe skanery. Zaapelował jednak do podróżnych, aby stosowali się do obowiązujących jeszcze starych zasad.

Na zwiększenie liczby skanerów na lotnisku w Dublinie wpłynął sukces pilota programu, który trwał 6 miesięcy. Po uruchomieniu nowych procedur zniesione mają zostać ograniczenia dotyczące pojemności butelek z płynami (do 100ml).