W wydarzeniu mogą wziąć wszyscy chętni członkowie polskiej społeczności w Irlandii.

Co roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Także w Irlandii organizowanych jest wiele wydarzeń z tej okazji. Niestety przez ostatnie dwa lata nie było możliwe celebrowanie tego dnia.

Dzień Ziemi 2022 w Irlandii

Jednak w tym roku powraca znana od dawna wielka akcja sprzątania plaży, którą organizuje i prowadzi grupa bardzo aktywnych seniorów „Fusy po Kawie”.

Irena Trojanowska z tej największej grupy polskich seniorów działającej w Irlandii napisała:

Grupa „Fusy Po Kawie” od wielu lat przykłada się praktycznie do pozostawienia naszej planety dla przyszłych pokoleń w lepszym stanie. Nasz malutki udział w tym to sprzątanie irlandzkich plaż z okazji Dnia Ziemi.

W tym roku damy dobry przykład na wybrzeżu w Cork, od zamku w Blackrock do Rochestown. Zaczynamy w sobotę 23 kwietnia o godzinie 14:00 przy Blackrock Castle. Zapraszam chętnych.

Dołącz do grupy FBKlub Seniora w Irlandii

Dziękujemy polskim seniorom w Irlandii z grupy “Fusy po Kawie”, którzy w ramach obchodów Dnia Ziemi poświęcają swój czas i dają innym dobry przykład.

Na uczestników tej akcji czeka wspaniała nagroda w postaci niezmiennie dobrego humoru, miłej atmosfery, pysznych przekąsek i niezapomnianych wrażeń z integracji Polaków w Irlandii.

Fusy po Kawie – największa polska grupa seniorów w Irlandii

„Fusy Po Kawie” to silna grupa przyjaciół, która służy wsparciem w potrzebie i codzienną radością. Grupa jest bardzo aktywna, a należy już do niej prawie 700 osób w Irlandii.

Jej członkowie uczestniczą w wielu wydarzeniach organizowanych przez Radę Miasta Cork oraz innych wydarzeniach – oprócz Parady Św. Patryka, Dzień Morza, Festiwal Jazzowy itp.

Razem chodzą na spacery, organizują ciekawe wycieczki po Irlandii. Każdego roku też sprzątają plaże z okazji Dnia Ziemi. Chodzą też na koncerty, do muzeów i galerii sztuki oraz do zaprzyjaźnionych pubów na kawę, lampkę wina lub kufel piwa.

Dzięki tej grupie wielu polskich seniorów w Irlandii znalazło przyjaciół w swoim wieku, przestało czuć się samotnie, a ich życie stało się jeszcze ciekawsze.

Dołącz do grupy FBKlub Seniora w Irlandii