Wieloagencyjna operacja w Irlandii - aresztowano Polaka

Mieszkającemu w Irlandii Polakowi zostały już postawione zarzuty.

W miniony czwartek przeprowadzona została w Irlandii wieloagencyjna operacja przeciwko zorganizowanej przestępczości w rejonie Limerick.

Aresztowanie Polaka w Irlandii

W wyniku akcji aresztowany został między innymi 36-letni Polak, którego oskarżono o przestępstwa narkotykowe.

Mężczyzna stanął przed Limerick District Court w piątek, oskarżony o posiadanie substancji odurzających o rynkowej wartości prawie 80 000 euro. Oskarża się go o posiadanie tabletek amfetaminy o wartości około 65 000 euro i suszu konopnego o wartości 14 500 euro.

W sądzie poinformowano, że oskarżony mieszka w Irlandii od 12 lat i ma „znaczącą” historię zatrudnienia.

Mężczyzna niedawno zmienił pracę, wcześniej pracował jako kierowca, a od sześciu tygodni pracuje jako operator magazynu, otrzymując wynagrodzenie w wysokości 450 euro tygodniowo.

Sprawa w sądzie

Sąd nałożył szereg surowych warunków kaucji na oskarżonego Polaka, w tym dostarczenia funkcjonariuszom Gardy numeru kontaktowego i pozostawania dostępnym pod tym numerem przez cały czas.

Mężczyzna zobowiązał się do zamieszkiwania pod wskazanym adresem i informowania o zmianie adresu. Musiał również złożyć swój paszport.

Oskarżony zgodził się także codziennie stawiać się na posterunku Gardy oraz przestrzegać nocnego policyjnego zakazu wychodzenia z domu między godziną 23:00 a 7:00 rano.

Sędzia zdecydował o tymczasowym aresztowaniu oskarżonego z możliwością zwolnienia za kaucją w postaci niezależnego poręczenia w wysokości 2000 euro, z czego 1000 euro miało zostać zdeponowane w sądzie.

Polak został zatrzymany w areszcie ze zgodą na zwolnienie za kaucją na określonych warunkach i ma ponownie stawić się w sądzie 7 maja.