Wiosna w Irlandii - nieoczekiwany skok temperatur

W tym tygodniu temperatura w Irlandii może zbliżyć się do 20 stopni Celsjusza.

Irlandia, po ostatnich wyzwaniach pogodowych spowodowanych przez sztorm Kathleen, może w końcu oczekiwać wiosny.

Wiosna w Irlandii

Meteorolodzy przewidują, że nadchodzące tygodnie przyniosą długo oczekiwaną zmianę, obiecując cieplejsze i bardziej suche warunki.

Met Éireann zapowiada, że od połowy kwietnia pogoda znacząco się poprawi, z temperaturami powyżej przeciętnej dla tej pory roku i mniejszymi opadami.

Dodatkowo, prognozy na nadchodzący tydzień dają Irlandii przedsmak letniej pogody, z temperaturami zbliżająymi się do 20°C.

Choć początek tygodnia może przynieść jeszcze niepewne warunki z możliwymi opadami deszczu, to od środy ma się zrobić znacznie lepiej, z czwartkiem ze słonecznymi przejaśnieniami i wysokimi temperaturami.

Prognoza pogody

Według prognozy Met Éireann do połowy kwietnia na większości obszarów będą występować przelotne opady deszczu lub dłuższe okresy opadów, przy czym łączna ilość opadów ma być wyższa niż średnia.

Zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia wietrznych warunków, zwłaszcza na zachodzie i północnym zachodzie. Temperatury prawdopodobnie będą nieco wyższe niż średnia dla tej pory roku.

Wstępne dane sugerują, że w późniejszym okresie kwietnia nad Irlandią zapanuje silniejsze wysokie ciśnienie.

W rezultacie spodziewać się można ogólnie stabilnej pogody z mniejszą ilością opadów niż zazwyczaj. Temperatury mogą być nieco wyższe w porównaniu do przeciętnych wartości dla tej pory roku.