POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Członkowie Krajowego Zespołu ds. Zdrowia wydali nowe rekomendacje dla rządu Irlandii.

W czwartek 15/10/2020 odbyło się spotkanie członków Krajowego Zespołu ds. Zdrowia (NPHET). Dyskutowano na nim na temat sytuacji epidemiologicznej w Irlandii. Oceniono również dotychczasowe efekty wprowadzenia w całym kraju obostrzeń na Poziomie 3.

Restrykcje Poziomu 3 obowiązują w całej Irlandii od 6 października:

Więcej: To oficjalne – cała Irlandia na Poziomie 3 restrykcji

Natomiast od północy trzy hrabstwa w kraju zostały przeniesione na Poziom 4 obostrzeń:

Więcej: Poziom 4 w trzech hrabstwach Irlandii – jest decyzja!

Eksperci z NPHET twierdzą, że wirus w Irlandii jest „poza kontrolą” i uważają, że sytuacja ulegnie dalszemu pogorszeniu. Ich zdaniem na koniec października może to być nawet 2.500 przypadków Covid-19 dziennie.

Dyrektor medyczny dr Tony Holohan powiedział, że transmisja wirusa w społeczności jest powszechna i nie jest już możliwe śledzenie wszystkich infekcji ani kontaktów.

Jak donosi Irish Daily Mail – członkowie NPHET w liście do rządu zalecają wprowadzenie Poziomu 5 restrykcji na okres sześciu tygodni. Nie rekomendują przy tym jednak zamknięcia szkół.

W czwartek wieczorem poinformowano o 1.205 nowych przypadkach Covid-19 w Irlandii. Rząd przyznał wcześniej, że istnieje prawdopodobieństwo, że inne hrabstwa zostaną przeniesione na wyższy poziom restrykcji – jeśli sytuacja się nie zmieni.

Prawdopodobnie rząd ogłosi swoją decyzję w tej sprawie jeszcze przed weekendem.