Właściciele tych pojazdów w Irlandii mają płacić więcej

Nowy system opłat jest częścią szerszej inicjatywy podjętej w celu ochrony środowiska w Irlandii.

Rada Miasta Dublin pracuje nad wprowadzeniem nowego systemu opłat parkingowych. Jest to część szerszej inicjatywy podjętej w celu ochrony środowiska.

Opłaty parkingowe

Przedstawiciel Rady Miasta, Brendan O’Brien, poinformował, że miasto będzie dążyło do zróżnicowania opłat w zależności od rodzaju emisji pojazdu.

Zgodnie z przyjętym założeniem opłata parkingowa w centrum Dublina dla pojazdów elektrycznych lub niskoemisyjnych ma być niższa, a dla pojazdów o wyższej emisji zanieczyszczeń opłata ma być wyższa.

Wbrew pojawiającym się spekulacjom miasto nie planuje zniesienia opłat parkingowych dla pojazdów elektrycznych w najbliższej przyszłości.

Plan ma zostać omówiony w kolejnych miesiącach, a w połowie przyszłego roku ma zostać podjęta decyzja w tej sprawie. Równocześnie prowadzone będą w mieście także inne działania mające na celu ochronę klimatu, jak zapewnia rada.

System nowych opłat

Tymczasem Stowarzyszenie Irlandzkiego Przemysłu Motoryzacyjnego stwierdziło, że wpływ nowego systemu opłat odczują ludzie, których nie stać na wymianę starszych samochodów.

Nie jest to więc sprawiedliwe rozwiązanie, ponieważ na niższych opłatach skorzystają właściciele nowych pojazdów, których stać na zakup takich właśnie pojazdów, twierdzą przedstawiciele stowarzyszenia.