Wsparcie dla setek rodzin w Irlandii - nowy program rządu

Z nowej rządowej inicjatywy wsparcia skorzystają setki rodzin w Irlandii.

Minister ds. Dzieci, Równości, Niepełnosprawności, Integracji i Młodzieży, Roderic O’Gorman, potwierdził wdrożenie nowego projektu rządu w Irlandii.

Wsparcie rządu

W ramach nowego programu pilotażowego kilkaset przyszłych rodziców skorzysta z pakietu „Little Baby Bundle”.

Celem programu jest promowanie zdrowia i dobrego samopoczucia noworodków oraz wsparcie świeżo upieczonych rodziców w pierwszych dniach i tygodniach po urodzeniu dziecka.

Program rządu jest pierwszym tego rodzaju w Irlandii i początkowo zostanie wprowadzony na oddziałach położniczych dwóch szpitali w Irlandii.

Program rządu

Do udziału w pilotażu programu zaproszono 300 rodzin ze szpitala Rotunda w Dublinie i 150 rodzin uczęszczających do Waterford University Hospital.

Zestaw „Little Baby Bundle” zostanie dostarczony do domów uczestniczących w programie rodziców już w tym tygodniu.

Szacunkowa wartość pakietu to 300 euro, a znajdzie się w nim szereg przydatnych przedmiotów, w tym:

  • przedmioty do zabawy, zachęcające do wczesnej komunikacji i budowania więzi jak gryzak, książeczki dla dzieci i miękka piłka
  • artykuły gospodarstwa domowego, pomagające w bezpiecznej kąpieli i bezpiecznym śnie
  • inne artykuły służące wsparciu świeżo upieczonych rodziców po porodzie jak kocyk, śpioszki, skarpetki, laktator, krem na brodawki sutkowe, torba do przewijania niemowląt i nosidełko.

Osoby uczestniczące w inicjatywie pilotażowej będą następnie dzielić się swoimi opiniami i doświadczeniami dotyczącymi pakietu i jego zawartości.

Po uzyskaniu opinii od rodziców pojawią się propozycje mające na celu dalsze rozpropagowanie programu, jak zapewnił minister O’Gorman.