Wypadek dziecka w Irlandii - tysiące euro odszkodowania

Sprawa o odszkodowanie za wypadek na placu zabaw została rozpatrzona przez Sąd Najwyższy w Irlandii.

W Sądzie Najwyższym w Irlandii odbyła się sprawa o odszkodowanie dla chłopca za wypadek na placu zabaw.

Wypadek w Irlandii

Do zdarzenia doszło w 2017 roku, gdy chłopiec miał siedem lat. Dziecko bawiło się na placu zabaw na terenie toru wyścigowego w Naas w hrabstwie Kildare.

W pewnym momencie chłopiec spadł z drabinek na ziemię i poczuł silny ból lewej ręki. Lokalny lekarz stwierdził, że doszło do złamania w łokciu i umieścił rękę dziecka na temblaku.

Chłopiec został skierowany do szpitala, gdzie przeszedł operację ręki. Po zabiegu pozostała mu 6-centymetrowa blizna, a rękę umieszczono w gipsie na okres sześciu tygodni.

Odszkodowanie w Irlandii

W sądzie zeznano, iż raport inżyniera powołanego w sprawie przez rodzinę chłopca wykazał, że na placu zabaw nie zapewniono odpowiedniej i bezpiecznej nawierzchni.

Poinformowano, że pełniące funkcję ochronną łupki drewna nie miały wystarczającej głębokości, aby zamortyzować upadek. Winą za wypadek obarczono właściciela placu zabaw.

Sędzia po zapoznaniu się ze szczegółami sprawy zatwierdził wypracowaną między obiema stronami ugodę i uznał odszkodowanie w kwocie 50 000 euro za w pełni satysfakcjonujące.