Wypadek na budowie w Irlandii - przewrócił się ogromny dźwig

Obecnie prowadzone są dwa niezależne śledztwa w związku z tym zdarzeniem w Irlandii.

Przedstawiciele Gardy oraz Health and Safety Authority (HSA) prowadzą dwa śledztwa w związku z wypadkiem na jednym z placów budowy w Irlandii.

Wypadek w pracy w Irlandii

Do zdarzenia doszło na placu budowy w zachodnim Dublinie, gdzie ogromny dźwig przewrócił się, zmuszając pracowników budowlanych do natychmiastowej ucieczki.

Dźwig o pięciu osiach, zdolny do podnoszenia ładunków o masie aż 200 ton, z siedmiosegmentowym ramieniem o maksymalnej wysokości 68 metrów, znajdował się na obszernym terenie budowy w Blanchardstown, gdy doszło do incydentu.

Nagranie z kamery monitoringu pokazuje jak dźwig przechyla się do przodu, aż do miejsca, w którym zmiażdżona została przednia kabina ciężarówki.

Na nagraniu widać też, jak jeden z pracowników skacze z kabiny operatora znajdującej się pośrodku dźwigu, unikając w ten sposób tragedii.

Inny pracownik uciekł od potencjalnie śmiertelnej pułapki chroniąc się w rowie. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń w wyniku upadku dźwigu.

Dochodzenie w Irlandii

Nie jest jeszcze jasne, co było przyczyną tego wypadku, ale trwa dochodzenie w sprawie ustalenia szczegółów incydentu.

Teren budowy pozostaje zamknięty. Firma współpracuje z odpowiednimi organami, a śledztwo jest w toku z zachowaniem wszelkich protokołów bezpieczeństwa i higieny.

Sześć tygodni temu operator mniejszego dźwigu miał szczęście, gdy maszyna, na której pracował, przewróciła się na placu budowy w Waterford. Szczęśliwie także wtedy nikt nie został ranny w wyniku tego wypadku.