Wypadek na klifach w Irlandii - jest jedna ofiara

Służby ratunkowe w Irlandii zostały zaalarmowane przez świadków tego zdarzenia.

W środę w godzinach popołudniowych doszło do tragicznego w skutkach wypadku w Irlandii.

Wypadek w Irlandii

Około godziny 15:15 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, że jeden z wędkarzy spadł do morza z klifu Dunlicky, na południowy zachód od Kilkee w zachodniej części hrabstwa Clare.

Wiadomo, że mężczyzna łowił ryby z innym mężczyzną, zanim spadł z klifu. Świadkowie zdarzenia niezwłocznie zawiadomili służby ratunkowe.

W centrum koordynacji ratownictwa morskiego irlandzkiej straży przybrzeżnej w hrabstwie Kerry zorganizowano akcję poszukiwawczo-ratowniczą.

W operacji udział wzięła jednostka straży przybrzeżnej z Kilkee oraz helikopter ratowniczy z Shannon. W krótkim czasie dołączyli do akcji wolontariusze z Kilkee Coast Guard.

Akcja ratunkowa w Irlandii

Po przeszukaniu terenu udało się zlokalizować mężczyznę i wydobyć go z wody. Mimo prób reanimacji nie udało się uratować jego życia. Ciało mężczyzny zostało przewiezione do University Hospital Kerry w Tralee, gdzie przeprowadzona będzie sekcja zwłok.

W międzyczasie drugi mężczyzna, która prawdopodobnie zszedł ze skał, aby pomóc koledze, został znaleziony na krawędzi klifu i nie był w stanie wspiąć się z powrotem w bezpieczne miejsce.

Mężczyzna został zauważony przez załogę helikoptera, która zaalarmowała zespoły naziemne. Następnie jednostki Straży Pożarnej i Ratownictwa Hrabstwa Clare ze stacji Kilkee i Kilrush zostały zmobilizowane do pomocy w tej akcji ratunkowej.

Członkowie Kilkee Coast Guard rzucili mężczyźnie jedną linę, a drugą przymocowali do mężczyzny. Załoga helikoptera podniosła mężczyznę z półki skalnej i odstawiła go w miejscu, gdzie czekali ratownicy medyczni.

Wstępnie oceniono, że mężczyzna nie odniósł żadnych poważnych obrażeń w tym zdarzeniu.