Wypadek na placu zabaw w Irlandii - odszkodowanie dla dziecka

Poszkodowany chłopiec wystąpił o odszkodowanie za urazy odniesione na placu zabaw w Irlandii.

Poszkodowany chłopiec, który odniósł poważne urazy zębów podczas zabawy na placu zabaw w Irlandii, usłyszał decyzję o odszkodowaniu.

Wypadek w Irlandii

Sędzia w Sądzie Okręgowym w Ennis przyznał kwotę odszkodowania na rzecz poszkodowanego, obecnie osiemnastolatka z Limerick, za urazy dentystyczne poniesione w wyniku wypadku w 2016 roku.

Chłopiec i jego brat trafili na pusty plac zabaw w Lahinch wieczorem, bez nadzoru dorosłych. W wyniku zabawy na „Windsurfer Rocker”, 11-latek doznał obrażeń twarzy i zębów.

Chłopiec, który wcześniej przeszedł udar w wieku siedmiu lat, tym razem musiał zmierzyć się z koniecznością leczenia kanałowego i noszenia aparatu ortodontycznego.

Rozprawa sądowa dotycząca tej sprawy była kontrowersyjna. Sędzia orzekł, że operatorzy placu zabaw muszą wypłacić odszkodowanie, uwzględniając fakt, że urządzenie było wadliwe z powodu brakującej śruby.

Odszkodowanie w Irlandii

Podczas orzekania decyzji sędzia podkreślił trudność oceny roszczeń wobec miejsc rekreacyjnych, zdecydował o zasądzeniu kosztów na rzecz poszkodowanego.

Rozstrzygnięcie to wywołało szeroką dyskusję o bezpieczeństwie i odpowiedzialności na placach zabaw w Irlandii.

Sędzia postanowił wstrzymać wykonanie wyroku do czasu rozpatrzenia ewentualnej apelacji strony pozwanej do Sądu Najwyższego.