Wypadek polskiej rodziny w Irlandii - zasądzono odszkodowanie

Rodzina była w drodze na lotnisko, gdy doszło do feralnego wypadku.

W Sądzie Najwyższym w Irlandii odbyła się sprawa o odszkodowanie dla 11-letniej dziewczynki, która ucierpiała w wypadku samochodowym.

Wypadek w Irlandii

Z opisu zdarzenia wynika, że w sierpniu 2019 roku dziewczynka wraz z rodziną była w drodze na lotnisko w Cork, gdy doszło do wypadku.

Kierowca innego pojazdu nie zachował należytej ostrożności i uderzył w samochód, którym jechała polska rodzina.

Dziewczynka i jej matka trafiły do szpitala, lecz pełne leczenie obrażeń u 11-latki zostało przeprowadzone dopiero po powrocie rodziny z Polski do Irlandii.

W sądzie zeznano, że po wypadku dziecko miało trudności w szkole, a także cierpiało na lęki i problemy ze snem.

Odszkodowanie w Irlandii

Prawnicy dziewczynki poinformowali, że w wieku 18 lat będzie jej potrzebna operacja kolana, w wyniku komplikacji po odniesionym w wypadku urazie.

Pozwany uznał swoją odpowiedzialność za wypadek i złożył ofertę ugody. Sprawa trafiła jednak do Sądu Najwyższego przez niepełnoletni wiek dziewczynki.

Sędzia zatwierdził ugodę w wysokości 75 000 euro odszkodowania ogólnego i nieco mniej niż 5 000 euro odszkodowania specjalnego.

Poinformował też, że ugoda była zgodna z nowymi wytycznymi Rady Sądownictwa dotyczącymi obrażeń ciała, a dziewczynce zasądzono maksymalne dostępne w tym przypadku odszkodowanie.