Wypłata świadczeń socjalnych w Irlandii - nowe terminy

Beneficjenci opieki socjalnej w Irlandii mogą spodziewać się zmian dotyczących płatności niektórych świadczeń.

W nadchodzący poniedziałek przypada w Irlandii dzień wolny od pracy Bank Holiday. W tym dniu zamknięte będą banki i urzędy pocztowe.

Świadczenia socjalne w Irlandii

W związku z tym część beneficjentów opieki socjalnej może spodziewać się wypłaty świadczeń w innym niż zazwyczaj terminie.

Ministerstwo ds. Ochrony Socjalnej poinformowało, że „większość świadczeń socjalnych, które miały zostać wypłacone w poniedziałek 5 czerwca, zostanie wypłacona w piątek 2 czerwca”.

Chociaż nie zostało to oficjalnie potwierdzone, podobnie może być z wypłatą czerwcowego zasiłku rodzinnego Child Benefit.

Zasiłek na dziecko jest zwykle wypłacany w pierwszy wtorek miesiąca. Jednak w przypadku, gdy pierwszy wtorek czerwca przypada po dniu ustawowo wolnym od pracy, zasiłek rodzinny może zostać wypłacony wcześniej.

Jest więc prawdopodobne, że czerwcowa płatność Child Benefit nastąpi już w piątek 2 czerwca bądź w sobotę 3 czerwca.

Dodatek socjalny w Irlandii

W lutym br. rząd podjął decyzję o przyznaniu dodatkowej płatności zasiłku na dziecko w czerwcu. Dodatek w kwocie 100 euro na każde dziecko zostanie wypłacony wraz ze zwykłym zasiłkiem.

Jest to odpowiedź rządu na wysokie koszty utrzymania. Podobnie też zwiększony zostanie w tym roku dodatek Back to School Clothing and Footwear Allowance (BSCFA).

Dodatek na ubrania i buty szkolne wyniesie 260 euro dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat, a dla dzieci w wieku od 12 do 22 lat będzie to 385 euro.