Zaginęła kobieta - wieloagencyjna akcja poszukiwawcza w Irlandii

Trwa akcja poszukiwania kobiety, która zaginęła podczas spaceru w Irlandii.

Na zachodnim wybrzeżu Cork trwa poszukiwanie zaginionej kobiety, w którym uczestniczą łodzie, helikopter, drony oraz armia ochotników.

Zaginiona kobieta

Zaginięcie kobiety zgłoszono we wtorek 23 maja w godzinach wieczornych, gdy nie powróciła ona do domu po spacerze wzdłuż wybrzeża.

Obecnie trwa wieloagencyjna operacja poszukiwawcza, w której biorą udział Coast Guard, RNLI, West Cork Coastal Rescue, Garda oraz ochotnicy.

Prace poszukiwawcze skupiają się na obszarze Long Strand-Castlefreke-Rosscarbery. Do skanowania trudno dostępnych części wybrzeża wykorzystywane są drony.

Poszukiwania prowadzone są również przy pomocy helikoptera Sikorsky, który bazuje w Waterford, a który należy do Irish Coast Guard.

Lokalna społeczność aktywnie wspiera rosnące wysiłki poszukiwawcze, a sprzyjająca widoczność i spokojne morze pomagają w działaniach różnych agencji mających na celu odnalezienie zaginionej kobiety.

Poszukiwania kobiety w Irlandii

Operacje poszukiwawcze na morzu są koordynowane przez jednostkę Castlefreke Coast Guard oraz przez Union Hall RNLI.

Zaniepokojeni mieszkańcy starają się wspierać służby poszukiwawcze, oferując im ciepłe posiłki i napoje. Do wsparcia poszukiwań przygotowano już zespół poszukiwawczy z psem.

Garda podkreśla, że obecnie nie są dostępne żadne dalsze informacje, gdyż trwa intensywna operacja poszukiwawcza. Wiadomo, że kobieta dobrze znała ten obszar wybrzeża i regularnie spacerowała w tej okolicy.