Załamanie pogody w Irlandii - wprowadzono alerty ostrzegawcze

Gwałtowne zmiany warunków pogodowych kończą ostatni okres upałów w Irlandii.

To już koniec lata, jak twierdzą meteorolodzy w Irlandii. Gwałtowne zmiany warunków pogodowych kończą ostatni okres upałów. 

Alerty pogodowe w Irlandii

Od czwartkowego wieczoru utrzymujący się front ulewnych opadów deszczu spowoduje znaczne pogorszenie warunków drogowych.

W związku z potencjalnym zagrożeniem dla mieszkańców wprowadzono alerty pogodowe. Alerty mogą zostać przedłużone, ich status może też ulec zmianie.

STATUS POMARAŃCZOWY

Dla: Cork

Od: czwartku 14 września od godziny 18:00
Do: piątku 15 września do godziny 18:00

Długotrwałe i ulewne opady deszczu spowodują lokalne podtopienia, słabą widoczność i bardzo trudne warunki podróżowania.

STATUS ŻÓŁTY

Dla: Carlow, Dublin, Kildare, Kilkenny, Laois, Offaly, Wexford, Wicklow, Kerry, Limerick, Tipperary, Waterford

Od: czwartku 14 września od godziny 18:00
Do: piątku 15 września do godziny 18:00

Długotrwałe i chwilami ulewne opady deszczu spowodują lokalne podtopienia, słabą widoczność i bardzo trudne warunki podróżowania.

Prognoza pogody w Irlandii

Według Met Éireann prognoza pogody pozostaje niepewna, ale obecnie wskazuje, iż w piątek bardzo intensywne opady deszczu będą powoli ustępować w kierunku wschodnim i być może utrzymają się przez większą część dnia, zanim ostatecznie osłabną w nocy.

Ewentualne utrzymujące się opady deszczu ustąpią w sobotę rano na wschodzie. Popołudnie i wieczór przyniosą mieszankę słonecznych okresów i przelotnych opadów, najczęściej na wschodzie. Niedziela będzie pochmurna i mokra, a z południa napłyną intensywne opady deszczu.