Zamknięte szkoły, nieprzejezdne drogi - Pomarańczowy alert w Irlandii

Instytut Met Éireann wydał pomarańczowe ostrzeżenie dla mieszkańców Irlandii.

W związku z bardzo trudnymi warunkami pogodowymi w Irlandii wprowadzono pomarańczowy alert ostrzegawczy dla mieszkańców.

Warunki pogodowe

W niektórych obszarach kraju spodziewane są znaczne nagromadzenia śniegu i oblodzenie dróg i chodników. Już w czwartek część dróg była nieprzejezdna, a w Limerick i Clare zamknięto niektóre szkoły.

Ponad 2000 miejsc zostało tam odciętych od dostaw prądu. Liczba ta może się zwiększyć, zwłaszcza wobec spodziewanych dalszych opadów śniegu.

Kierowców ostrzega się przed oblodzonymi drogami i słabą widocznością. Trudne warunki drogowe spotęgowane będą przez silny wiatr.

Alert pogodowy

Od godziny 11:00 do północy obowiązuje pomarańczowy alert ostrzegawczy w hrabstwach Cavan, Donegal, Monaghan, Clare, Connacht, Longford, Louth, Meath, Westmeath. Żółty alert dla całej Irlandii obowiązuje do piątku do godziny 12:00.

W miejscach objętych alertem spodziewana jest pokrywa śnieżna od 5 do 10 cm. Mieszkańcom odradza się podejmowanie niepotrzebnych podróży i sprawdzanie komunikatów Met Éireann na bieżąco.