Zamknięte szkoły, nieprzejezdne drogi - Pomarańczowy alert w Irlandii
REKLAMA

Instytut Met Éireann wydał pomarańczowe ostrzeżenie dla mieszkańców Irlandii.

W związku z bardzo trudnymi warunkami pogodowymi w Irlandii wprowadzono pomarańczowy alert ostrzegawczy dla mieszkańców.

REKLAMA

Warunki pogodowe

W niektórych obszarach kraju spodziewane są znaczne nagromadzenia śniegu i oblodzenie dróg i chodników. Już w czwartek część dróg była nieprzejezdna, a w Limerick i Clare zamknięto niektóre szkoły.

Ponad 2000 miejsc zostało tam odciętych od dostaw prądu. Liczba ta może się zwiększyć, zwłaszcza wobec spodziewanych dalszych opadów śniegu.

REKLAMA

Kierowców ostrzega się przed oblodzonymi drogami i słabą widocznością. Trudne warunki drogowe spotęgowane będą przez silny wiatr.

Alert pogodowy

Od godziny 11:00 do północy obowiązuje pomarańczowy alert ostrzegawczy w hrabstwach Cavan, Donegal, Monaghan, Clare, Connacht, Longford, Louth, Meath, Westmeath. Żółty alert dla całej Irlandii obowiązuje do piątku do godziny 12:00.

REKLAMA

W miejscach objętych alertem spodziewana jest pokrywa śnieżna od 5 do 10 cm. Mieszkańcom odradza się podejmowanie niepotrzebnych podróży i sprawdzanie komunikatów Met Éireann na bieżąco.

REKLAMA