Żar z nieba zaleje Irlandię - to będą ekstremalnie wysokie temperatury

Według meteorologów mieszkańcy Irlandii powinni przygotować się na ekstremalnie wysokie jak na tę porę roku temperatury.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, do Irlandii dotarła właśnie kolejna fala gorąca. Od poniedziałku rozpoczyna się okres upalnych dni i tropikalnych nocy.

Fala upałów w Irlandii

W związku z ekstremalnie wysokimi temperaturami w kraju wprowadzono ostrzeżenie dla mieszkańców. Alert obowiązuje do końca tego tygodnia. Mieszkańcom zaleca się sprawdzanie komunikatów pogodowych na bieżąco.

Jak twierdzi Met Éireann, Irlandia doświadczy gorącego okresu począwszy od środy, który potrwa do końca tygodnia. Temperatury w ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju wynosić będą co najmniej 25 stopni Celsjusza. Noce będą „niekomfortowo ciepłe”, do 16 stopni Celsjusza.

Alert ostrzegawczy w Irlandii

Ostrzega się, że wysokie temperatury mogą negatywnie oddziaływać na osoby starsze i małe dzieci, które bardziej narażone są na przegrzanie i udar cieplny.

Met Éireann ostrzega też przed wysokim poziomem promieniowania UV. Zaleca się stosowanie kremów z filtrami ochronnymi i przebywanie w cieniu w godzinach południowych.

Przedstawiciele służb medycznych wraz ze strażą przybrzeżną Irish Coast Guard przypominają także o zagrożeniach związanych z korzystaniem z kąpieli morskich w Irlandii.