Zarzuty dla Polaka w Irlandii w sprawie śmierci rodaka

Prowadzący śledztwo poszukują osób, które mogą mieć ważne informacje w sprawie tego brutalnego zdarzenia w Irlandii.

W Sądzie Okręgowym w Gorey w hrabstwie Wexford stanął 21-letni Polak, który został aresztowany w związku ze śmiercią 45-letniego mężczyzny w Irlandii, także Polaka.

Morderstwo Polaka w Irlandii

Oskarżonemu postawiono zarzut morderstwa, napaści na funkcjonariusza, utrudniania pracy funkcjonariuszom Gardy, kilka prób ucieczki z aresztu oraz posiadanie broni.

Mężczyzna, który ma 21 lat i pochodzi z Westbury Wood w Enniscorthy, jest oskarżony o zabójstwo 45-letniego mężczyzny w czwartek w Westbury Woods, Enniscorthy, w hrabstwie Wexford.

Z podanych informacji wynika, że mężczyźni znali się dobrze, a na chwilę przed zabójstwem doszło między nimi do kłótni, która przerodziła się w atak nożem ze strony 21-latka.

45-latek został dźgnięty cztery razy w swoim domu i zginął na miejscu. Natomiast sprawca po ataku uciekł do innego domu, który znajduje się na tym samym osiedlu.

Sprawa w sądzie w Irlandii

Podczas rozprawy wstępnej oskarżony nie odpowiedział na zarzuty. Natomiast jego adwokat poprosił o zgodę na przeprowadzenie oceny psychologicznej jego klienta.

Sędzia przychylił się do tej prośby i zarządził ocenę psychologiczną i medyczną, przyznał mu też pomoc prawną.

Oskarżonemu nie przysługuje zwolnienie za kaucją z racji postawionych mu zarzutów. Ponownie sprawa ma się odbyć w czwartek 1 czerwca. Do tego czasu mężczyzna pozostanie w areszcie, jak zdecydował sąd.

Czytaj też: Śmierć Polaka w Irlandii – pilny apel Gardy