Zaskakująca decyzja IKEA - nowa inwestycja w Irlandii

Właściciele popularnej sieci sklepów IKEA zapowiedzieli nowa inwestycję w Irlandii.

Ingka Investments, inwestycyjne ramię Grupy Ingka, największej na świecie firmy franczyzowej IKEA, zapowiada nowa inwestycję w Irlandii.

IKEA – inwestycja w Irlandii

Przedstawiciele firmy potwierdzili projekt wybudowania nowych domów socjalnych w ciągu kolejnych trzech lat. Planuje się budowę co najmniej 150 takich lokali, lecz ostatecznie może ich powstać nawet 250, jak twierdzi Ingka Investments.

Początkowo firma skoncentruje się na rejonie Dublina, a wartość inwestycji to 100 milionów euro (wliczając koszty nabycia terenu). To pierwszy irlandzki projekt mieszkalnictwa socjalnego, w który zaangażowała się Ingka Investments.

Domy socjalne w Irlandii

Projekt realizowany jest we współpracy z firmą Aurium Capital, która będzie odpowiedzialna za koordynację budowy i dostawy domów. Lokale zostaną wydzierżawione samorządom na długoterminową umowę.

Jest to dobra wiadomość w obliczu trwającego kryzysu na rynku mieszkaniowym w Irlandii, jak twierdzą przedstawiciele sektora mieszkalnictwa.

Mimo rządowych obietnic dotyczących budowy domów socjalnych, prace nad realizacją planów posuwają się w zbyt wolnym tempie w stosunku do zapotrzebowania.