Zima w Irlandii - opady śniegu i spadek temperatur

Zgodnie z długoterminową prognozą w Irlandii zapanują zimowe warunki pogodowe.

Po serii sztormów w październiku i listopadzie, które spowodowały rozległe zalania i szkody na terenie całego kraju, prognozy wskazują na opady śniegu na większym obszarze Irlandii.

Opady śniegu w Irlandii

Zgodnie z WX Charts, pierwsze opady śniegu przewiduje się już w sobotę 25 listopada w Irlandii Północnej.

Następnie opady stopniowo rozprzestrzenią się na resztę wyspy, osiągając szczyt we wtorek, 28 listopada. Zimowe warunki mają utrzymać się przez kolejny tydzień, w tym pierwszy tydzień grudnia.

Wicklow, Dublin i okoliczne hrabstwa wydają się być szczególnie narażone na obfite opady śniegu, szacowane na nawet 5 cm.

Najbardziej surowe warunki dla tych obszarów przewiduje się w środę, 29 listopada, i czwartek, 30 listopada, zgodnie z informacjami zamieszczonymi przez RSVP Live.

Prognoza pogody w Irlandii

Oczekuje się, że temperatury utrzymają się na niskim poziomie, a większość obszarów osiągnie maksymalnie 4 lub 5 stopni Celsjusza.

Najzimniejsze dni przewiduje się na czwartek 30 listopada i piątek 1 grudnia, z obszarami wokół Wicklow z potencjalnie niską temperaturą do -4 stopni Celsjusza.

Jeśli chodzi o prędkość wiatru, nie przewiduje się, aby przekraczała ona 62 km/h w ciągu tego tygodnia, a najzimniejsze dni mają być stosunkowo spokojne.

WX Charts prognozuje stopniowy spadek prędkości wiatru przez cały tydzień, z większością hrabstw z prędkością wiatrów poniżej 12 km/h w czwartek 30 listopada.