Zima wraca do Irlandii - niestabilne warunki pogodowe

Nadchodzące dni przyniosą znaczne zmiany w pogodzie Irlandii.

Nadchodzące dni przyniosą znaczne zmiany w pogodzie, które zapowiadają powrót chłodniejszych warunków w Irlandii.

Zima w Irlandii

Mimo że ten weekend i początek przyszłego tygodnia zapowiadają się jako stosunkowo łagodne, Met Éireann oraz eksperci pogodowi, w tym Alan O’Reilly z Carlow Weather, ostrzegają przed nadchodzącym ochłodzeniem.

Sobotni dzień będzie głównie pochmurny, z rozproszonymi opadami deszczu i mżawką, przy temperaturach osiągających swoje maksimum w zakresie od 8 do 12 stopni Celsjusza, szczególnie na południu kraju.

Noc przyniesie wietrzną pogodę z przelotnymi opadami, które w późniejszych godzinach zamienią się w bardziej intensywne opady deszczu, przy minimalnych temperaturach od 7 do 10 stopni Celsjusza.

W niedzielę pogoda pozostanie pochmurna, przynosząc deszcz i mżawkę, które po południu skoncentrują się głównie w Ulsterze.

W pozostałej części kraju prognozowane jest stopniowe przejaśnienie z okazjonalnymi przebłyskami słońca, przy czym najlepsze szanse na słoneczną aurę przewiduje się dla Munsteru i południowego Leinsteru.

Prognoza pogody w Irlandii

Zmiana pogody nastąpi w przyszłym tygodniu, kiedy to Met Éireann przewiduje „niestabilne” warunki, które mogą przynieść „zimowe opady”.

Alan O’Reilly potwierdza, że tendencja do zimniejszej pogody ma się utrzymać, choć na razie szanse na śnieg są niskie.

Początek tygodnia będzie jeszcze łagodny, z przelotnymi opadami deszczu i mżawką, ale już w środę spodziewane są znacznie chłodniejsze temperatury.

Ochłodzenie nastąpi po odejściu deszczowego frontu, jaki dominować będzie jeszcze we wtorek. Ostrzega się przed intensywnymi opadami deszczu i potencjalnymi lokalnymi podtopieniami.

Następnie, we wtorek wieczorem, deszcz ustąpi, ustępując miejsca chłodniejszej pogodzie z przymrozkami i lodem, szczególnie w środkowych i północnych hrabstwach, przy spadkach temperatur poniżej 0 stopni Celsjusza.

W dłuższej perspektywie, Met Éireann przewiduje utrzymanie się niestabilnej pogody w końcowych dniach przyszłego tygodnia, z potencjałem zimowych opadów.