Zmiana pogody w Irlandii - napływa arktyczna fala chłodu

Nadchodzące dni przyniosą mieszkańcom Irlandii prawdziwą pogodową huśtawkę, począwszy od zmiennych opadów, aż po arktyczne powietrze z temperaturami poniżej zera.

W Irlandii zima zdaje się nie chcieć ustąpić miejsca wiośnie. Już ten weekend przyniesie mieszkańcom wyspy chłodniejsze temperatury i możliwość opadów śniegu.

Zima w Irlandii

Jednak to tylko przedsmak tego, co ma nastąpić w przyszłym tygodniu, gdy arktyczna fala chłodu ogarnie kraj, przynosząc temperatury poniżej zera.

Meteorolodzy z Met Éireann zapowiadają, że najbliższy weekend będzie chłodniejszy niż przewidywano, co może doprowadzić do opadów śnieżnych na wyższych obszarach Irlandii.

Alan O’Reilly, znany irlandzki meteorolog radzi mieszkańcom nie chować jeszcze zimowych ubrań.

Prognoza pogody w Irlandii

Met Éireann przewiduje, że już w czwartek temperatura zacznie spadać, zapowiadając nadchodzącą zmianę na najbliższy weekend.

Następnie, w przyszłym tygodniu, Irlandię ma nawiedzić arktyczna fala. Temperatury mają spaść poniżej zera, a najchłodniejsze warunki przewiduje się na południowym wschodzie kraju.

Dane pogodowe opublikowane przez WXCharts wskazują na bardzo chłodne dni od czwartku 28 marca do Niedzieli Wielkanocnej.

Mimo że na razie Met Éireann nie przewiduje opadów śniegu, pogoda na Wielkanoc zapowiada się jako „niepewna”.