Zmiany dla pasażerów w Irlandii - będą nowe trasy

To odpowiedź na surowe ograniczenia dotyczące liczby pasażerów na lotnisku w Dublinie.

W odpowiedzi na surowe ograniczenia dotyczące liczby pasażerów na lotnisku w Dublinie, DAA wprowadza nowy program, który może przynieść znaczące korzyści pasażerom w Irlandii.

Lotniska w Irlandii

W ramach nowego programu, Dublin Airport Authority planuje obniżyć opłaty lotniskowe do niemal zera dla linii lotniczych, które zdecydują się przenieść trasy z Dublina do Cork.

Program ten, ogłoszony podczas konferencji prasowej dotyczącej wpływu ekonomicznego lotniska w Cork, ma na celu uniknięcie sytuacji, w której linie lotnicze przeniosą samoloty na lotniska w innych państwach.

Podczas konferencji prasowej Kenny Jacobs, dyrektor generalny DAA, potwierdził, że lotnisko w Cork już prowadzi wstępne rozmowy z kilkoma liniami lotniczymi.

Lotnisko w Cork obsługuje ponad pięćdziesiąt tras przez cały rok, a teraz jest gotowe na dalszy rozwój dzięki nowemu programowi.

Lotnisko w Cork

Lotnisko w Dublinie jest ograniczone do obsługi 32 mln pasażerów rocznie. Wniosek o zwiększenie limitu już został złożony, ale proces ten potrwa kilka miesięcy, jeśli nie lat.

W tym kontekście Cork realne możliwości rozwoju do pięciu milionów pasażerów rocznie w ciagu kolejnej dekady, jak poinformowali przedstawiciele DAA.

Więcej lotów oznacza więcej opcji dla mieszkańców Cork i więcej miejsc pracy na lotnisku, co zwiększy zatrudnienie do 2 330 osób.