Zmiany na lotnisku w Irlandii - możliwe utrudnienia

Nowe przepisy, które zaczęły obowiązywać na irlandzkim lotnisku, mogą powodować utrudnienia dla pasażerów.

Od środy 21 lutego zaczęły obowiązywać nowe regulacje na lotnisku w Dublinie. Są obawy, że zmiany spowodują utrudnienia dla pasażerów.

Lotnisko w Dublinie

DAA, operator lotniska w Dublinie, wprowadził nowe zasady dotyczące korzystania z taksówek, które mogą wpłynąć na czas oczekiwania pasażerów i dostępność transportu.

Zmiany te wprowadzają nową licencję dla kierowców taksówek oraz restrykcje dotyczące miejsc, z których mogą oni odbierać swoich pasażerów.

Każdy kierowca, który zapłaci roczną opłatę w wysokości 10 euro, będzie uprawniony do korzystania z tego przywileju. Nowa licencja, ważna przez rok od daty wydania, wymaga odnowienia na koniec każdego okresu licencyjnego.

Transport z lotniska

Zgodnie z nowymi przepisami, odbiór pasażerów poza wyznaczonymi parkingami nie będzie dozwolony. Przepisy te mają na celu zarządzanie wzrostem zapotrzebowania na wcześniej zarezerwowane odbiory.

Wprowadzenie nowej licencji oraz restrykcje w odbiorach mają na celu lepszą organizację usług transportowych na lotnisku, jak twierdzi DAA.

Jednak zmiany te spotkały się z krytyką ze strony kierowców taksówek, którzy obawiają się o skutki dla swojej działalności i dla komfortu pasażerów.

Firma taksówkowa FreeNow wyraziła obawy, że nowe regulacje mogą wydłużyć czas oczekiwania dla pasażerów i zmniejszyć dostępność taksówek.

Badania przeprowadzone wśród kierowców FreeNow wskazują, że 83% z nich prawdopodobnie będzie unikać odbiorów z lotniska z powodu nowych ograniczeń, co może negatywnie wpłynąć na ich zarobki.