Znalezisko o wartości 2 mln euro na plaży w Irlandii - apel Gardy

Funkcjonariusze Gardy apelują do mieszkańców o zgłaszanie podobnych sytuacji na lokalnym posterunku.

Funkcjonariusze Gardy prowadzą śledztwo w sprawie paczek zawierających nielegalną substancję, które znaleziono na północno-zachodnim wybrzeżu Irlandii.

Plaża w Irlandii

Z podanych informacji wynika, że mężczyzna spacerujący po odosobnionej plaży w hrabstwie Donegal odkrył przesyłkę narkotyków, których wartość szacuje się na ponad 2 mln euro.

Przedstawiciele Gardy potwierdzili, że znaleziono kilka podobnych paczek, w których prawdopodobnie znajduje się kokaina.

W środę 19 lipca około godziny 8:30 rano powiadomiono służby o odkryciu paczki przy Ballyhiernan Beach. Wkrótce potem podobna paczka została znaleziona na plaży Tramore Beach w Dunfanaghy.

Policjanci odzyskali obie paczki, a ich zawartość zostanie poddana analizie przez Irlandzki Instytut Nauk Kryminalistycznych.

Członkowie Gardy prowadzą działania w obu miejscach znaleziska. Zaangażowane są liczne jednostki, w tym Garda Air Support Unit, Garda Water Unit oraz inne służby państwowe i ochotnicze.

Apel do mieszkańców

Poszukiwania są prowadzone wzdłuż wybrzeża północnej części hrabstwa Donegal i będą kontynuowane w nadchodzących dniach.

Garda apeluje do właścicieli gruntów w okolicy oraz wszystkich korzystających z wybrzeża o zachowanie ostrożności wobec podobnych paczek.

Osoby, które znajdą podobne paczki, proszone są o kontakt z posterunkiem Gardy w Milford pod numerem 074 9153060, z najbliższym posterunkiem Gardy lub pod numerem Garda Confidential Phone 1800 666 111.