Znana sieć sklepów planuje nowe inwestycje w Irlandii

Popularna sieć sklepów zapowiada dalszą ekspansję i nowe miejsca pracy w Irlandii.

Sieć sklepów planuje dalszą ekspansję i utworzenie centrum dystrybucyjnego w Irlandii.

Sieć sklepów w Irlandii

Duński sprzedawca mebli JYSK złożył już wnioski do Cork City Council na otwarcie swojego czwartego sklepu w Cork.

JYSK, który sprzedaje meble i artykuły dekoracyjne do wnętrz, wystąpił o zgodę na przekształcenie lokalu w Blackpool Retail Park.

Wniosek planistyczny złożony w zeszłym tygodniu dotyczy przekształcenia magazynów na pierwszym piętrze na powierzchnie handlowe, przekształcenia pomocniczych biur w magazyny, dokonania wewnętrznych zmian w obszarach zaplecza.

Wniosek jest wciąż na wczesnym etapie, a decyzja spodziewana jest do 28 sierpnia. Jeśli zostanie zaakceptowany, nowy sklep przyniesie wiele miejsc pracy w okolicy Blackpool.

Sklepy meblowe JYSK

Obecnie JYSK posiada 21 sklepów w Irlandii, w tym w Ballincollig, Youghal i Little Island. Podczas otwarcia sklepu w Ballincollig, stworzono 15 nowych miejsc pracy dla lokalnej społeczności. Prawdopodobnie sklep w Blackpool przyniesie podobną liczbę miejsc pracy.

Wiadomość o planowanym otwarciu nowego sklepu pojawia się w momencie, gdy marka ogłosiła plany utworzenia centrum dystrybucyjnego o powierzchni 50 000 m2 w Irlandii, które ma być operacyjne do drugiej połowy 2024 roku.

Nowe centrum dystrybucyjne zapewni lepszą obsługę i krótsze czasy dostaw, a także bardziej efektywne zarządzanie zapasami dla szybko rosnącej liczby klientów JYSK zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych w całej Wielkiej Brytanii i Irlandii.