Zostało tylko kilka dni - mija ważny termin na składanie wniosku

Według obliczeń ministerstwa w Irlandii, potencjalne oszczędności wyniosą do 500 euro.

Ministerstwo Edukacji w Irlandii przypomina o ważnym terminie dotyczącym dostępu do transportu szkolnego.

Transport szkolny w Irlandii

Jeszcze tylko do piątku można będzie aplikować o miejsce dla dziecka w autobusie szkolnym, jak poinformowała minister Norma Foley.

Przyjmowanie nowych wniosków o usługę transportu szkolnego na rok szkolny 2023/2024 na stronie Bus Éireann Family Portal zostanie wstrzymane 28 kwietnia.

Wnioski złożone po tym terminie zostaną uznane za spóźnione, co oznacza, że rodziny nie będą miały zagwarantowanego miejsca, a bilety mogą nie być dostępne.

Nowe wnioski dotyczą:

  • Uczniów, którzy po raz pierwszy w nadchodzącym roku będą uczęszczać do młodszych klas w szkole podstawowej (Junior Infants)
  • Uczniów, którzy po raz pierwszy będą uczęszczać do szkoły średniej
  • Uczniów, którzy zmienili adres zamieszkania lub będą uczęszczać do nowej szkoły w nadchodzącym roku szkolnym

Opłaty za autobus szkolny w Irlandii

Minister Foley poinformowała również o opłatach, które w tym roku, ze względu na rosnące koszty utrzymania, zostaną ograniczone do 50 euro za bilet do szkoły podstawowej i 75 euro za bilet do szkoły średniej.

Maksymalna kwota, jaką każda rodzina zapłaci za transport szkolny w roku szkolnym, wynosi 125 euro, co daje potencjalne oszczędności do 500 euro, jak zapewniła minister.

Rzecznik Ministerstwa Edukacji powiedział, że płatności za transport szkolny w roku szkolnym 2023/2024 na stronie Bus Éireann Family Portal będzie można dokonywać do 9 czerwca.

Więcej: gov.ie