Zwrot pieniędzy dla tysięcy mieszkańców Irlandii - jest warunek

Według podanych informacji ponad 360 tysięcy gospodarstw domowych w Irlandii może ubiegać się o zwrot pieniędzy.

Przedstawiciele Revenue (Urząd Skarbowy) poinformowali, że ponad 360 000 gospodarstw domowych w Irlandii może ubiegać się o zwrot podatku.

Zwrot podatku w Irlandii

Z ujawnionych informacji wynika, że zwrot dotyczy osób, które nadpłaciły podatek w 2021 roku. Jest jednak jeden warunek, jak twierdzą urzędnicy – należy złożyć deklarację podatkową za 2021 rok.

W tym roku liczba osób, którym zwrot przysługuje, jest o 100 000 wyższa niż w ubiegłym roku. Powodem są prawdopodobnie zawirowania spowodowane sytuacją w 2020 i 2021 roku, kiedy spora liczba osób płaciła za mało podatku.

Niektórzy eksperci uważają, że część podatników może zwlekać ze złożeniem deklaracji po wcześniejszej niedopłacie spowodowanej zasiłkiem PUP lub dopłatą EWSS. Obawy o kolejne niedopłaty powodują de facto nadpłaty, jak twierdzą.

Revenue – Urząd Skarbowy w Irlandii

Jednak według urzędników to właśnie ta grupa osób może być teraz uprawniona do zwrotu podatku. Oprócz tego wielu podatników nie wie, że nadpłacają podatki także wtedy, gdy nie korzystają z ulg, do których są uprawnieni.

Urząd Skarbowy Revenue informuje, że większość deklaracji można składać przez internet, a zwrotu pieniędzy można spodziewać się w ciągu kilku kolejnych miesięcy.