Zwrot pieniędzy dla tysięcy osób w Irlandii

Wiodący dostawca energii w Irlandii zwróci pieniądze swoim klientom.

Jedna z wiodących firm energetycznych w Irlandii zwróci pieniądze swoim klientom.

Dostawca energii w Irlandii

Dostawca zobowiązał się zrezygnować z zysków z energii elektrycznej i gazu, a skorzysta na tym około 247 000 odbiorców w kraju.

SSE Airtricity jako pierwszy dostawca energii ogłosił w zeszłym roku, że zrezygnuje z zysków na rzecz wspierania swoich klientów w czasie kryzysu związanego z kosztami życia.

Teraz firma ma zwrócić klientom 8,6 mln euro, co daje około 35 euro na gospodarstwo domowe. Środki zostaną automatycznie zwrócone na konta rachunków klientów już od tego tygodnia.

Dostawca zapewnia też o możliwościach wsparcia dla klientów, którzy mają „trudności finansowe lub obawy dotyczące kosztów energii”.

Ceny energii w Irlandii

Tymczasem opublikowane ostatnio dane wskazują, że ceny energii elektrycznej w Irlandii są najwyższe z 33 krajów w Europie.

Cena jednostkowa energii elektrycznej jest prawie dwukrotnie wyższa niż średnia europejska. Ceny gazu również należą do najdroższych w Europie.

W ciągu ostatnich dwóch lat wszyscy dostawcy wprowadzili dwucyfrowe podwyżki cen, a średni koszt energii elektrycznej wzrósł do około 2000 euro rocznie.