
Nad Irlandię nadciąga kilka dni niemal letniej pogody – synoptycy zapowiadają dużo słońca, temperatury do 18 stopni Celsjusza i warunki, które bardziej przypominają maj niż połowę marca.
Po dłuższym okresie chłodnej, wilgotnej i zmiennej pogody mieszkańcy Irlandii mogą wreszcie liczyć na wyraźną poprawę. W najbliższych dniach kraj znajdzie się pod wpływem układu wysokiego ciśnienia, który przyniesie więcej słońca, mniej opadów i temperatury znacznie wyższe niż zwykle o tej porze roku.
Pogoda w Irlandii
Za ocieplenie odpowiada rozległy wyż, który osiada nad krajem i odsuwa fronty atmosferyczne przynoszące deszcz oraz chmury. Tego typu układy częściej pojawiają się latem, dlatego nadchodzące dni można śmiało określić jako pierwszy wyraźny przedsmak cieplejszego sezonu.
Największe ocieplenie spodziewane jest w czwartek. W całym kraju ma dominować słoneczna pogoda, a temperatury wzrosną do 12-18 stopni Celsjusza. W miejscach dobrze nasłonecznionych i osłoniętych od wiatru odczuwalnie może być jeszcze cieplej.
Nieco chłodniej pozostanie jedynie wzdłuż odsłoniętych wybrzeży, gdzie wpływ wiatru będzie bardziej zauważalny. Mimo to dla wielu osób będzie to jeden z najprzyjemniejszych dni pogodowych od początku roku.
Środa rozpocznie się dość szaro i miejscami wilgotno. Lokalnie możliwe będą przelotne opady deszczu oraz mżawki, a rano pojawią się również mgły i zamglenia. W drugiej części dnia pogoda zacznie się jednak poprawiać, a miejscami pojawią się przejaśnienia i słońce. Temperatury osiągną od 11 do 15 stopni Celsjusza, przy czym najłagodniej będzie na południu i wschodzie kraju.
Prognoza pogody w Irlandii
Czwartek zapowiada się jako najładniejszy i najcieplejszy dzień tygodnia. W całej Irlandii pojawi się dużo wiosennego słońca, a pogoda będzie spokojna i sucha. Temperatury wzrosną nawet do 18 stopni, co jak na marzec jest wyjątkowo ciepło. W tym samym czasie w części Hiszpanii prognozowane są niższe wartości.
Po zachodzie słońca nastąpi jednak wyraźne ochłodzenie. Noc będzie zimna, a temperatura spadnie do około 1-4 stopni Celsjusza, dlatego różnica między dniem a nocą okaże się bardzo odczuwalna.
Piątek rozpocznie się pochmurno, z lokalnymi mgłami i zamgleniami, ale nadal bez większych opadów. W ciągu dnia rozwiną się okresy słońca, choć miejscami będzie ono lekko zamglone.
Temperatury wyniosą od 12 do 17 stopni Celsjusza, a najcieplej ma być na zachodzie kraju. To wciąż będzie bardzo przyjemny dzień, sprzyjający spacerom i aktywności na świeżym powietrzu.
Sobota przyniesie podobny początek dnia – z mgłami i zamgleniami utrzymującymi się rano w wielu regionach. Z czasem pojawią się jednak rozpogodzenia i więcej słońca, które utrzyma się przez większą część dnia.
Wieczorem od północnego zachodu zacznie przybywać chmur. Będzie też nieco chłodniej niż w poprzednich dniach, z temperaturami od 10 do 14 stopni. W niedzielę zachmurzenie będzie już większe, choć przez większą część dnia ma pozostać sucho. Dopiero wieczorem na północnym zachodzie mogą pojawić się opady deszczu i mżawki, zapowiadające zmianę pogody.








