Atrakcje turystyczne w Irlandii - dwie nowe trasy już otwarte

Mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z dwóch nowych tras dla rowerów i spacerowiczów w Irlandii.

Minister Stanu w Departamencie Transportu, Hildegarde Naughton, oficjalnie otworzyła dwie nowe trasy pieszo-rowerowe w hrabstwie Kerry.

Trasy pieszo-rowerowe w Irlandii

Są to jedne z kilku „zielonych tras” dla mieszkańców i turystów, jakie powstają obecnie w Irlandii. Trasy w hrabstwie Kerry prowadzą na odcinku dawnych linii kolejowych.

Pierwsza trasa biegnie na odcinku 16 kilometrów w głąb lądu między centrum miasta Listowel a Abbeyfeale, a druga trasa, o długości 11 km, biegnie z miasta Tralee wzdłuż zatoki Tralee do portu Fenit.

Atrakcje turystyczne w Irlandii

Jak poinformowano, Tralee Greenway zapewni mieszkańcom „korytarz zrównoważonego transportu” łączący centrum miasta Tralee i stację kolejową Tralee z Mounthawk przy Bracker O’Regan Road.

Zapewni to uczniom szkół i osobom dojeżdżającym do pracy nowe opcje podróżowania. Natomiast turyści i rowerzyści rekreacyjni będą mogli bezpiecznie podziwiać widoki na zatokę Tralee.

Połączenia między zielonymi szlakami Listowel i Tralee są na etapie planowania, jak poinformowali przedstawiciele lokalnych władz.

Potwierdzono również, iż pod koniec tego roku rozpoczną się prace nad 27-kilometrowym zielonym szlakiem South Kerry Greenway, który będzie rozciągał się od Glenbeigh przez Zatokę Kells do Cahersiveen.