Bestia ze Wschodu w Irlandii - ostrzeżenie przed śniegiem i mrozem

Według niektórych ekspertów drastyczna zmiana warunków pogody może spowodować ujemne temperatury i opady śniegu w Irlandii.

Zgodnie z najnowszą prognozą pogody, mieszkańcy Irlandii mogą zobaczyć powrót warunków, które w 2018 doprowadziły do paraliżu kraju z powodu opadów śniegu i mrozu.

Zima w Irlandii

Eksperci ostrzegają, że drastyczna zmiana pogody może spowodować sytuację w stylu tzw. Bestii ze Wschodu, kiedy w Irlandii i Wielkiej Brytanii doszło do rzadko spotykanych intensywnych opadów śniegu.

Meteorolodzy twierdzą, że system wysokiego ciśnienia, odpowiedzialny za mokrą i wietrzną pogodę od połowy listopada, może przynieść znaczne ochłodzenie w grudniu.

Zgodnie z kilkoma różnymi modelami coraz bardziej prawdopodobne jest wystąpienie okresów napływu mroźnych mas powietrza ze wschodu już w pierwszych dniach przyszłego miesiąca.

Prognoza pogody w Irlandii

Tymczasem obecnie w Irlandii dominuje niespokojny front intensywnych opadów deszczu i silnego wiatru. Prognoza pogody wskazuje, że podobne warunki pozostaną do końca tego tygodnia.

Jeszcze w czwartek obowiązuje przedłużony alert ostrzegawczy dla mieszkańców Cork, Kerry, Waterford i Wexford, gdzie warunki są najtrudniejsze.

Lokalnie mogą wystąpić burze z piorunami, a intensywne deszcze mogą prowadzić do podtopień i zalania dróg. Kierowcom zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności.