Wiele sklepów w Irlandii oferuje już swoje produkty w promocyjnych cenach.

Black Friday w tym roku przypada w piątek 26 listopada, lecz wielu sprzedawców w Irlandii rozpoczęło już walkę o klientów oferując swoje produkty w promocyjnych cenach.

Oferty specjalne

Po kilku miesiącach ograniczonego handlu w sklepach stacjonarnych, przyszedł czas, w którym sprzedawcy liczą na odrobienie strat. W wielu sklepach już od kilku dni pojawiają się oferty specjalne.

Zgodnie z danymi, opublikowanymi przez Bank AIB, irlandzcy konsumenci coraz częściej wybierają jednak zakupy w sieci. I według prognozy w tym roku podczas Black Friday mogą wydać nawet €25.000 na minutę.

Najwięcej będą wydawać na odzież – ok. €8.000 na minutę, a w drugiej kolejności na sprzęt elektroniczny – ok. €4.400. Inne popularne kategorie zakupów to sprzęt komputerowy, kosmetyki, perfumy oraz biżuteria.

Black Friday

Według danych AIB mężczyźni wydają średnio €90 na transakcję za odzież podczas Black Friday, u kobiet jest to średnio €77 na jedną transakcję.

Przedstawiciele Banku AIB wzywają konsumentów do zachowania w tym dniu szczególnej ostrożności podczas zakupów online – ze względu na wzrost internetowych oszustw.

Natomiast Komisja ds. Ochrony Konkurencji i Konsumentów (CCPC) wydała ostrzeżenie, by konsumenci w Irlandii korzystający z zakupów w sieci zachowali ostrożność i sprawdzili, gdzie znajduje się firma oferująca korzystne cenowo towary:

Więcej: Black Friday w Irlandii – ostrzeżenie dla klientów