POLONIA IRLANDIA

Klienci w Irlandii korzystający z ofert promocyjnych w internecie powinni zachować ostrożność.

Ostrzega się, by konsumenci w Irlandii korzystający z zakupów w sieci zachowali ostrożność i sprawdzili, gdzie znajduje się firma oferująca korzystne cenowo towary.

Black Friday

Jest to ważne zwłaszcza podczas zbliżającego się właśnie sezonu ofert promocyjnych w ramach Black Friday, który przypada w ostatni piątek listopada.

Ostrzeżenie pojawiło się po tym, jak nowe badania zlecone przez Komisję ds. Ochrony Konkurencji i Konsumentów (CCPC) wykazały, że większość ludzi błędnie uważa, że ​​kupuje na stronie internetowej w Unii Europejskiej, jeśli towary są wyceniane w euro, a strona internetowa ma irlandzką nazwę domeny.

CCPC przypomina, że ani waluta używana na stronie internetowej, ani nazwa domeny nie mogą być traktowane jako gwarancja siedziby firmy.

Ostrzeżenie dla klientów

Kupujący powinni sprawdzić adres firmy przed dokonaniem zakupu, aby upewnić się, że mają prawa wynikające z unijnych przepisów konsumenckich.

Z przeprowadzonych niedawno badań wynika, że jedna trzecia konsumentów błędnie uważa, że ​​ich prawa są takie same bez względu na to, gdzie znajduje się siedziba firmy.

CCPC ostrzega jednak, że ​​jeśli zarejestrowany adres firmy znajduje się poza Unią, może to utrudnić konsumentom rozwiązywanie wszelkich problemów, takich jak opóźnione dostawy lub wadliwe produkty.