Kierowcy ciężarówek ostrzegają przed historyczną blokadą stolicy Irlandii.

To może być największa i najbardziej uciążliwa blokada stolicy Irlandii w historii – jak wynika z informacji opublikowanych przez ITHA.

Protesty kierowców w Irlandii

Przedstawiciele Irish Truckers and Haulage Association poinformowali, że Dublin stanie w obliczu „całkowitej blokady” podczas protestu, zaplanowanego na poniedziałek 11 kwietnia.

Dla mieszkańców Irlandii zapowiada się trudny czas dojazdów do stolicy kraju, zwłaszcza dla osób dojeżdżających do pracy oraz małych firm działających w mieście.

Po raz kolejny kierowcy będą musieli zmierzyć się ze sporymi opóźnieniami z powodu nieprzejezdnych dróg i tymczasowych objazdów.

Kierowcy i właściciele firm przewozowych protestują w sprawie drastycznych cen paliwa już od listopada 2021 r. Od tego czasu odbyło się kilka pokojowych manifestacji, podczas których konwój złożony z ciężarówek, autobusów i innych pojazdów komercyjnych zablokował największe drogi dojazdowe do stolicy Irlandii.

Ostrzeżenie dla mieszkańców

Tym razem stowarzyszenie zapowiada zaostrzenie protestów, które mogą potrwać nawet tydzień, jeśli i tym razem nie pojawi się oczekiwana reakcja ze strony rządu.

Mieszkańcom zaleca się, by w poniedziałek 11 kwietnia korzystali z transportu publicznego i przeznaczyli dodatkową ilość czasu na podróż.