Bójka na parkingu w Irlandii - cztery osoby w szpitalu

Do dramatycznych scen doszło na parkingu centrum handlowego w Irlandii.

Mężczyzna i kobieta zostali potrąceni przez samochód poruszający się z dużą prędkością podczas bójki w Irlandii.

Bójka w Irlandii

Dwóch innych mężczyzn zostało też zaatakowanych w „poważnym incydencie zakłócającym porządek publiczny”, który miał miejsce na parkingu centrum handlowego przy Headford Road w Galway około godziny 18:10 w niedzielę.

Wszystkie cztery osoby, które odniosły obrażenia, obecnie są leczone w University Hospital Galway, a ich obrażenia są określane jako „niezagrażające życiu”.

Rzecznik Gardy potwierdził, że w związku z tym incydentem zarekwirowano wiele rodzajów broni, które prawdopodobnie były używane podczas bójki. Dodatkowo, dwa pojazdy zostały zabezpieczone w celu przeprowadzenia szczegółowych badań technicznych.

Nagrania z tego wydarzenia przy Headford Road oraz z wcześniejszych incydentów zakłócających porządek publiczny na Eyre Square i w okolicach dworca kolejowego w Galway krążą w mediach społecznościowych. W filmach tych widać, jak grupa ludzi używa broni, aby uszkodzić samochód.

Garda w Irlandii

W innym nagraniu z incydentu w okolicach dworca kolejowego mężczyzna wydaje się rzucać metalowym prętem w kierunku głowy innego mężczyzny, po czym widać, jak jest ścigany przez innych mężczyzn, którzy również trzymają w ręku różne narzędzia.

W rezultacie tych incydentów zaczęły pojawiać się apele o zwiększenie obecności Gardy w Galway. Senator Ollie Crowe zapowiedział, że w tym tygodniu zwróci się do Rady Ministrów o pilne podjęcie działań w tej sprawie:

Dziś znów mieliśmy do czynienia z drastycznymi scenami bandytyzmu w samym sercu miasta, podobnie jak miało to miejsce wcześniej w tym tygodniu. To problem narastający od dłuższego czasu i jest absolutnie nie do zaakceptowania. Musimy zwiększyć obecność Gardy w centrum miasta.

W tej sprawie oczekuje się komentarza ze strony Minister Sprawiedliwości, która zareagowała niedawno na liczbę zachowań antyspołecznych w Dublinie:

Więcej: Pilne działania Gardy na ulicach Irlandii – jest decyzja