Brutalny atak w Irlandii - tłum zlinczował mężczyznę

Zamieszki w stolicy Irlandii miały miejsce w związku z oskarżeniami o próbę porwania dziecka.

Funkcjonariusze Gardy apelują o świadków zdarzenia, które doprowadziło do poważnych zamieszek i brutalnego ataku na mężczyznę w centrum Dublina.

Zamieszki w Dublinie

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 16 czerwca, przy O’Connell Street Lower, gdzie mężczyzna został zaatakowany przez tłum ludzi.

Jak donosi Irish Mirror, na pierwszym udostępnionym w internecie nagraniu widać, jak mężczyzna jest osaczony przed sklepem, a grupa osób oskarża go o próbę porwania dziecka.

Gdy krzyki nasilają się, a mężczyzna próbuje się wycofać, zostaje fizycznie zaatakowany przez grupę mężczyzn i kobiet.

Mężczyzna pada na drzwi sklepu, po czym zostaje przewrócony na ziemię przez grupę, która kopie i bije go wielokrotnie. Ostatecznie mężczyźnie udaje się uciec.

Na drugim nagraniu widać jak ten sam mężczyzna jest bity i kopany obok autobusu. Jedna osoba zdejmuje swoje obuwie i wielokrotnie uderza go nim po głowie, a inna rzuca w niego napojem. Wideo kończy się, gdy mężczyzna ma zakrwawioną twarz po brutalnym ataku.

Apel Gardy

Funkcjonariusze Gardy ujawnili, że „żadne zgłoszenie o próbie porwania dziecka ani podobnym zdarzeniu nie wpłynęło do An Garda Síochána.”

W oświadczeniu poinformowano natomiast, że funkcjonariusze Gardy „zareagowali na incydent zakłócenia porządku przy O’Connell Street w niedzielę, 16 czerwca 2024 r.”.

Obecnie kontynuowane są wysiłki w celu zidentyfikowania mężczyzny rzekomo zaatakowanego na nagraniu oraz osób, które rzekomo dokonały ataku.

An Garda Síochána apeluje do każdego, kto był w okolicy O’Connell Street w niedzielę, 16 czerwca 2024 r. i obserwował ten incydent lub posiada nagranie wideo z tego zdarzenia, aby skontaktował się z posterunkiem Gardy przy Store Street pod numerem 01 666 8000 lub pod numerem 1800 666 111.