To może być ostatni weekend tańszego tankowania na stacjach paliw w Irlandii.

Kierowców w Irlandii czekają w przyszłym tygodniu podwyżki cen paliwa. O sprawie informuje Independent.ie.

Ceny paliwa w Irlandii

Niezależnie przeprowadzona analiza cen paliw w Irlandii przeprowadzona w ciągu ostatnich pięciu dni wykazała, że ceny zarówno oleju napędowego, jak i benzyny powoli zbliżają się do granicy 2 euro za litr.

Średnia cena litra oleju napędowego w Dublinie jest od 1,97 do 2 centów wyższa od średniej krajowej wynoszącej 1,95 euro. W piątek najwyższe ceny za litr oleju napędowego, na poziomie 1,99 euro, odnotowano w hrabstwach Westmeath i Dublin.

Ceny benzyny pozostają względnie stabilne, chociaż w ciągu ostatnich czterech tygodni odnotowano wzrost o 6 centów za litr. Średnia krajowa za litr benzyny wynosi obecnie 1,86 euro, ale w hrabstwach Cork i Kildare wynosi średnio 1,88 euro, a w Dublinie 1,87 euro.

Podwyżki cen w Irlandii

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy ceny paliw poszybowały w górę, benzyna wzrosła o 14 centów, a olej napędowy o 32 centy.

Analiza przeprowadzona przez Independent.ie pokazuje, że wprowadzona w marcu redukcja akcyzy o 20 centów za litr benzyny i 15 centów na olej napędowy została prawie całkowicie zlikwidowana, ponieważ ceny kontynuują tendencję wzrostową.

Przedstawiciele rynku przewidują, że to ostatni weekend tańszego tankowania w Irlandii. Podwyżki cen paliwa mogą być już bardzo widoczne w kolejnych dniach – ostrzegają eksperci.

Czytaj też: Jest decyzja rządu w sprawie obniżki cen paliw w Irlandii