POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Rośnie społeczna presja dotycząca podwyżek płac w związku z rosnącymi cenami żywności w Irlandii.

Eksperci w Irlandii ostrzegają przed rosnącą presją społeczeństwa, które oczekuje znacznych podwyżek płac.

Podwyżka cen paliw w Irlandii

Podwyżka cen paliw ma wyraźny wpływ na ceny żywności, która staje się coraz droższa. Koszty życia w Irlandii rosną, a mieszkańcy borykają się z problemami w opłacaniu rachunków.

Niestety eksperci nie mają dobrych informacji. Ze względu na niepewną sytuację ekonomiczną większość pracodawców w Irlandii wstrzymuje się z udzieleniem podwyżek płac.

Firmy nie uporały się jeszcze z trudnościami, których doświadczyły podczas tymczasowych blokad kraju w ostatnich dwóch latach, a sytuacja w Ukrainie stwarza kolejne ryzyko dla ich działalności.

Inflacja w Irlandii

Inflacja w Irlandii wynosi obecnie 5,6% i jest najwyższa od ponad 20 lat, a źródła z branży spożywczej ostrzegają przed dalszymi podwyżkami cen.

Eksperci do spraw zarządzania sprzedażą detaliczną ostrzegają, że w najbliższym czasie będziemy obserwować drastyczny skok cen takich produktów jak: pieczywo, makarony, oleje. Zdrożeje też mięso i wyroby mleczarskie.

Spodziewany jest także wzrost kosztów nawozów, środków ochrony roślin, pasz dla zwierząt – ze względu na załamanie łańcucha dostaw.