Decyzje rządu w sprawie cen paliw - wsparcie dla rodzin w Irlandii

Podjęte środki mają złagodzić obciążenie rodzin w Irlandii, które mierzą się z rosnącymi kosztami życia.

Jak podaje Irish Examiner, rząd przymierza się do podjęcia znaczących środków, aby złagodzić obciążenie rodzin w Irlandii, które mierzą się z rosnącymi kosztami życia.

Decyzje rządu

Ogłoszona w marcu obniżka akcyzy na benzynę i olej napędowy została utrzymana do ogłoszenia Budżetu 2023. Wkrótce zostaną podjęte dalsze decyzje w tej sprawie.

Analitycy rynkowi twierdzą, że obniżka akcyzy została prawie całkowicie zlikwidowana, ponieważ ceny kontynuują tendencję wzrostową.

Źródła wyższego rządu zapowiadają, że jest prawie pewne, iż redukcja akcyzy o 20 centów za litr benzyny i 15 centów za litr oleju napędowego zostanie przedłużona do wiosny przyszłego roku.

Budżet 2023 w Irlandii

Decyzja ma zostać opublikowana w Budżecie 2023, który zaplanowano na 27 września. Według przedstawicieli rządu, redukcja akcyzy obniżyła koszt 60-litrowego baku benzyny o 12 euro, a oleju napędowego o 9 euro.

Źródła rządowe twierdzą też, że odrzucono wezwania do wprowadzenia limitu na ceny paliwa. Stwierdzono, iż Irlandia jest krajem, który musi kupować większość paliwa, a relacje z dostawcami zewnętrznymi są bardzo ważne.