Dobre informacje w sprawie rachunków w Irlandii

W sprawie obniżek cen wypowiedział się Minister Finansów w Irlandii.

Minister Finansów, Michael McGrath, zasugerował kolejne obniżki cen energii w Irlandii.

Ceny energii w Irlandii

Minister McGrath z entuzjazmem przyjął obniżki cen od niektórych dostawców energii elektrycznej i gazowej, które wprowadzono w tym tygodniu.

Z niższych cen prądu i gazu skorzystają w sumie prawie dwa miliony klientów w Irlandii, którzy odczują te obniżki podczas opłacania rachunków, jak zapewniono.

Czytaj też: Dobre wiadomości dla mieszkańców Irlandii – spadek kosztów życia

Minister stwierdził jednak, że konieczne są dalsze obniżki cen, które wynikają ze zmian na rynkach hurtowej energii. A zmiany te powinny być widoczne w niższych cenach jednostkowych i opłatach stałych.

Minister McGrath stwierdził:

Obniżki, które mają obowiązywać od dzisiaj, są mile widziane, i istnieje realna perspektywa dalszych obniżek w nowym roku.
Obserwujemy zmienność na międzynarodowych rynkach energetycznych, szczególnie na rynkach hurtowego gazu, ale obserwowaliśmy obniżki kosztów hurtowej energii, więc przewiduję, że będą dalsze obniżki dla klientów w przyszłym okresie.

Dopłaty do rachunków za prąd w Irlandii

Wprowadzone właśnie obniżki cen energii nastąpiły przed pierwszą rządową dopłatą do rachunków za prąd w kwocie 150 euro, którą zaplanowano na 1 grudnia.

Jak już wcześniej poinformowano, każde gospodarstwo domowe w Irlandii ponownie otrzyma automatycznie kolejne dopłaty do rachunków za prąd w kwocie 150 euro jeszcze 1 stycznia i 1 marca przyszłego roku.

Czytaj też: Dofinansowanie dla mieszkańców Irlandii – podano daty