Dodatek socjalny w Irlandii - Wygasa termin płatności

Irlandzki rząd przygotował inne świadczenia w ramach nowego pakietu ochrony socjalnej.

Już w przyszłym miesiącu zakończy się wypłata świadczenia socjalnego, z którego korzystają tysiące osób w Irlandii.

Dodatek socjalny w Irlandii

Dodatek Fuel Allowance w kwocie 33 euro tygodniowo zostanie zniesiony 10 kwietnia. Kolejny okres świadczeniowy dla osób uprawnionych rozpocznie się pod koniec września br.

Jednak irlandzki rząd przygotował inne świadczenia w ramach nowego pakietu ochrony socjalnej dla mieszkańców, o wartości 410 mln euro.

Już w kwietniu długoterminowi beneficjenci pomocy społecznej otrzymają dodatkową jednorazową płatność w kwocie 200 euro.

Na dodatkową płatność w tej samej kwocie mogą liczyć również osoby uprawnione do pobierania dodatku w ramach programu Working Family Payment.

Świadczenia socjalne w Irlandii

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią rządu, w okresie wiosenno-letnim zaplanowano także dodatkową płatność zasiłku Child Benefit (w czerwcu) oraz zwiększoną kwotę dodatku Back to School Clothing and Footwear Allowance (w lipcu).

Od kwietnia mają też zostać zniesione opłaty za hospitalizację dla wszystkich mieszkańców Irlandii. Ustawa The Health (Amendment) Bill 2023 została już zatwierdzona i czeka na opublikowanie przez ministra zdrowia.

Więcej: Koniec z opłatami dla mieszkańców Irlandii – jest zgoda rządu