Ewakuacja lotniska w Irlandii - wiadomo, co się stało

Część pasażerów skrytykowała zarząd lotniska za formę przeprowadzonej ewakuacji.

W sobotę 18 marca tuż po godzinie 11:00 doszło do ewakuacji Terminalu 2 lotniska w Dublinie.

Lotnisko w Dublinie

Z podanych przez irlandzkie media informacji wynika, że pasażerowie zostali ewakuowani z terminalu „z powodu aktywacji czujnika dymu” w jednym z punktów gastronomicznych lotniska.

Na kilku nagraniach, udostępnionych w mediach społecznościowych, widać tłum ludzi opuszczających budynek.

Pojawiły się również komentarze krytykujące sposób, w jaki przeprowadzono ewakuację. Zarządcy lotniska, Dublin Airport Authority, zarzucono między innymi „brak personelu do kierowania pasażerami”.

Nie wszyscy pasażerowie narzekali na zamieszanie, część z nich z humorem podeszła do całej sprawy. Ewakuacja została zakończona zaraz po sprawdzeniu przyczyny uruchomienia się alarmu przeciwpożarowego i pasażerowie powrócili do terminala.

Loty z Dublina

Tymczasem linie lotnicze Ryanair ogłosiły kilka dni temu „największy jak dotąd letni rozkład lotów do/z Dublina, obejmujący 130 tras, w tym 14 nowych”.

Przewoźnik twierdzi, że rekordowy rozkład Ryanair w Dublinie „oferuje najniższe ceny i ponad dwa razy więcej miejsc docelowych niż jakikolwiek inny przewoźnik obsługujący lotnisko w Dublinie tego lata, obsługując ponad 16 milionów pasażerów i wspierając ponad 13 000 lokalnych miejsc pracy”.

Czytaj też: Tanie loty z Irlandii do Polski – wyprzedaż Ryanair