POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Irlandia pozostanie pod wpływem układu wysokiego ciśnienia przez dłuższy czas.

Sprawdza się prognoza meteorologów w Irlandii – nadchodzi oczekiwana fala upałów, która może potrwać przez kilka dni.

Fala upałów w Irlandii

Już w środę mieszkańcy południowej i południowo wschodniej części kraju cieszyć się będą słońcem przy temperaturach do 22 stopni Celsjusza. Lokalnie możliwe przelotne opady mżawki.

Noc ma być bardzo ciepła – do 14 stopni Celsjusza. W czwartek rano spore zachmurzenie, lecz w miarę upływu dnia będzie coraz więcej przejaśnień i okresów nasłonecznienia. Lokalnie możliwe przelotne opady mżawki.

Temperatury w dzień do 23 stopni Celsjusza, najcieplej w południowej i południowo wschodniej części kraju. Noc ponownie bardzo ciepła – do 15 stopni Celsjusza.

Według meteorologów najlepsze warunki mają panować w weekend. Już w piątek temperatury oscylować będą w granicach od 17 do 23 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na południowym wschodzie, a najchłodniej na północnym zachodzie.

Prognoza pogody w Irlandii

W sobotę i niedzielę spodziewać się można zarówno okresów zachmurzenia, jak i dłuższych okresów nasłonecznienia. Temperatury w dzień do 24 stopni Celsjusza, najcieplej będzie na obszarze Munster i Leinster.

Wstępne prognozy Met Éireann wskazują na to, że Irlandia będzie pod wpływem układu wysokiego ciśnienia przez dłuższy czas. Możliwe, że fala upałów pozostanie tu co najmniej do połowy przyszłego tygodnia.