POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Irlandia pozostanie pod wpływem układu wysokiego ciśnienia przez dłuższy czas.

Sprawdza się prognoza meteorologów w Irlandii – nadchodzi oczekiwana fala upałów, która może potrwać przez kilka dni.

Fala upałów w Irlandii

Już w środę mieszkańcy południowej i południowo wschodniej części kraju cieszyć się będą słońcem przy temperaturach do 22 stopni Celsjusza. Lokalnie możliwe przelotne opady mżawki.

Noc ma być bardzo ciepła – do 14 stopni Celsjusza. W czwartek rano spore zachmurzenie, lecz w miarę upływu dnia będzie coraz więcej przejaśnień i okresów nasłonecznienia. Lokalnie możliwe przelotne opady mżawki.

Temperatury w dzień do 23 stopni Celsjusza, najcieplej w południowej i południowo wschodniej części kraju. Noc ponownie bardzo ciepła – do 15 stopni Celsjusza.

Według meteorologów najlepsze warunki mają panować w weekend. Już w piątek temperatury oscylować będą w granicach od 17 do 23 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na południowym wschodzie, a najchłodniej na północnym zachodzie.

Prognoza pogody w Irlandii

W sobotę i niedzielę spodziewać się można zarówno okresów zachmurzenia, jak i dłuższych okresów nasłonecznienia. Temperatury w dzień do 24 stopni Celsjusza, najcieplej będzie na obszarze Munster i Leinster.

YOU TUBE • ZAPRASZAMY DO OGLADANIA

Wstępne prognozy Met Éireann wskazują na to, że Irlandia będzie pod wpływem układu wysokiego ciśnienia przez dłuższy czas. Możliwe, że fala upałów pozostanie tu co najmniej do połowy przyszłego tygodnia.