POLONIA IRLANDIA

W Irlandii panują obecnie najwyższe w tym roku temperatury.

Tak ciepło w Irlandii w tym roku jeszcze nie było! Niestety z powodu ograniczeń w przemieszczaniu się mieszkańcy nie mogą w pełni cieszyć się kąpielą słoneczną.

Mimo to każdy stara się korzystać ze słońca. Wzięcie mają leżaki i dmuchane baseny, które rozkładane są w wielu przydomowych ogródkach.

Meteorolodzy z Met Eireann potwierdzają, że to najcieplejszy okres w tym roku – w poniedziałek słupki rtęci wskażą nawet 26 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w zachodniej i centralnej części Irlandii.

W nocy z poniedziałku na wtorek też będzie ciepło – do 13 stopni Celsjusza. Natomiast we wtorek 25 – 26 stopni w centralnej, południowej i wschodniej części kraju. Na pozostałym obszarze od 16 stopni na północy do 24 na zachodzie.

W poniedziałek i wtorek w Irlandii wskaźnik promieniowania UV ma być wysoki. Mieszkańcom zaleca się unikanie przebywania na słońcu w godzinach południowych oraz stosowanie kremów z filtrem.

W nocy z wtorku na środę spodziewane są opady deszczu, które przyczynią się do znacznego obniżenia temperatur. W środę maksymalne wartości to 17 stopni Celsjusza.

Natomiast w prognozach długoterminowych synoptyków coraz cześciej pojawia się informacja, że w tym roku możemy spodziewać się wielu fali gorąca w Irlandii. Jest szansa, że lato będzie upalne i bardzo słoneczne.