Firma stworzy 1000 miejsc pracy dzięki nowym inwestycjom w Irlandii

Popularna sieć inwestuje miliony euro w rozwój swoich sklepów w Irlandii.

Aldi Ireland obchodzi 25-lecie swojej obecności na irlandzkim rynku, ogłaszając jednocześnie plany inwestycyjne na kolejne lata.

Inwestycje w Irlandii

Sieć supermarketów zainwestuje 400 mln euro w otwarcie 30 nowych sklepów oraz stworzenie 1000 miejsc pracy w ciągu najbliższych pięciu lat.

Raport dotyczący wpływu ekonomicznego, sporządzony przez Associate Professor Emeritus of Economics Anthony’ego Foleya z DCU, pokazuje, że firma wydała 10,2 mld euro na irlandzkich dostawców od 1999 roku, w tym 1,1 mld euro tylko w ubiegłym roku.

Irlandzcy dostawcy stanowią teraz prawie połowę wszystkich sprzedaży w Aldi, przy czym od 2019 roku firma odnotowała 58% zakupów od irlandzkich dostawców.

Aldi zainwestowało również 2 mld euro w Irlandii w ciągu ostatnich 25 lat, a w 2023 roku firma wniosła do irlandzkiej gospodarki 757 mln euro.

Detalista wspiera bezpośrednio i pośrednio ponad 12 500 miejsc pracy w Irlandii. Od momentu otwarcia w 1999 roku, firma wypłaciła ponad 1,3 mld euro wynagrodzeń, a ponad połowa pracowników zatrudnionych w 1999 roku nadal pracuje w Aldi.

Baza klientów Aldi stale rośnie, a 161 irlandzkich sklepów detalisty obsługuje teraz ponad 70 milionów klientów rocznie.

Sieć sklepów Aldi w Irlandii

Plany inwestycyjne obejmują otwarcie nowych sklepów w 13 hrabstwach, w tym w Dublinie, Cork, Sligo, Wicklow, Kildare, Galway, Monaghan, Longford, Limerick, Kilkenny, Meath, Mayo i Donegal.

Nowe stanowiska pracy będą dostępne zarówno w sklepach, jak i w działach operacyjnych oraz biurowych, jak zapowiedziano.

Aldi informuje też, że nadal będzie wdrażać obniżki cen w tym roku w związku z trwającą inflacją. Do tej pory firma wydała już 20 mln euro na ponad 400 obniżek cen.